ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ УЧНІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ: ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

  • Олена Чеботарьова Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України
  • Ірина Абакумова Спеціальна школа №26, м. Київ
Ключові слова: особливі освітні потреби; діти з порушеннями інтелектуального розвитку; трудове навчання; дистанційне навчання

Анотація

У статті розкривається актуальність організації дистанційного навчання учнів старшого шкільного віку з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану в країні. Розглянуто способи організації дистанційного навчання школярів з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах воєнного стану в країні.

Висвітлено основні аспекти, які слід враховувати у процесі трудового навчання у дистанційному форматі.

Розглянуто особливості дистанційного формату трудового навчання учнів з особливими освітніми потребами. Висвітлено методичні поради та рекомендації щодо дистанційного навчання школярів з порушеннями інтелектуального розвитку. Представлено практичні рекомендації з організації проектно-технологічного навчання учнів старшої ланки школи в сучасних умовах кризових викликів: уроки кулінарії, міні проекти з розділу «Технологія побутової діяльності та самообслуговування», тематичні вироби до календарних свят тощо.

Охарактеризовано проблеми організації, навчально-методичного забезпечення навчання дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, необхідність створення ефективної системи психолого-педагогічного супроводу дітей та їхніх родин в умовах кризових викликів; наявність певних психофізичних обмежень у дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Акцентується увага на важливості злагодженої роботи усіх фахівців закладу, що передбачає залучення педагогів, батьків, створення умов для постійного удосконалення освітнього процесу.

В результаті дослідження обґрунтовано необхідність дотримання у процесі трудового навчання організаційно-педагогічних умов та представлених нормативно-правових та навчально-методичних рекомендацій, технологій та прийомів ефективної взаємодії усіх учасників процесу.

Представлено перспективи подальшого дослідження з окресленої проблематики.

Посилання

Особлива дитина: навчання і виховання. №1(109). 2023. С. 129-154
Опубліковано
2023-08-26
Як цитувати
Чеботарьова, О., & Абакумова, І. (2023). ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ УЧНІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ: ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ. Особлива дитина: навчання і виховання, 109(1), 129-154. https://doi.org/10.33189/ectu.v109i1.131

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають