Свідоцтво про реєстрацію: КВ № 20491-10291 ПР від 31.12.2013
ISSN 2312-2781
Журнал є фаховим виданням
Публікується 4 рази на рік
Повні тексти статей публікуються онлайн через рік після виходу на паперових носіях
Індексується:
Подати статтю до журналу можна двома способами.
Щоби подати статю, підготуйте та надішліть нам:
- авторську довідку (завантажити зразок)
- скановану копію підписки журналу «Особлива дитина: навчання і виховання» (http://www.pedpresa.com.ua);
- оформлений відповідно до Правил оформлення рукопис статті
Загальні правила оформлення рукописів
- поля: зверху і знизу – 2,5 см, зліва – 3 см, праворуч – 1,5 см; вирівнювання за шириною, без колонтитулів та нумерації сторінок;
- шрифт – Times New Roman, кегль – 14, інтервал 1,5, абзацний відступ – 1,25;
- авторські акценти виділені курсивом, підкреслення не допускаються;
- всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, після відповідного посилання;
- всі ілюстрації (рисунки, схеми, малюнки тощо) мають бути чіткими і розбірливими.
Структура статті
Анотації мають бути обсягом не менше 1800 та не більше 2300 знаків без пробілів.
У анотаціях, згідно з вимогами міжнародних наукометричних баз, необхідно відобразити такі елементи:
Анотація як скорочена форма представлення наукового тексту, має бути інформативною, зрозумілою, чітко і логічно викладеною. Призначення анотації – привернути увагу читача і зацікавити його до прочитання всієї статті. У тексті анотації не варто використовувати загальні фрази, а також вказувати несуттєві деталі й загальновідомі положення. Методологію доцільно описувати в тому випадку, якщо вона відрізняється новизною або представляє інтерес з точки зору даної роботи. Перевага в анотації надається новим результатам та даним довгострокового значення, важливим відкриттям, висновкам, що спростовують існуючі теорії, а також даним, що, на думку автора, мають практичне значення.
Слід уникати прямих повторів будь-яких фрагментів роботи. Назва статті не повинна дублюватися в тексті анотації. Не рекомендовано включати в анотацію таблиці, малюнки, схеми, діаграми і формули, використовувати скорочення та умовні позначення, крім загальновживаних. Якщо скорочення все ж вводяться, то при першому вживанні необхідно дати їх розшифровку.
Важливо! Всі переклади англійською мовою (дані про авторів, назви статті, анотації, ключових слів і тощо) повинні бути виконані професійно і грамотно. Після україномовної версії необхідно залишати один порожній рядок. Редакція журналу не надає послуг із перекладу.
У статтях, що написані англійською мовою, необхідно виділити такі елементи: Introduction, Analysis of relevant research, Aim of the Study, Research Methods, Results, Conclusions.
Кожне джерело, процитоване в роботі, має з'явитися у списку. Так само, кожен запис у списку має бути згаданим в тексті роботи.
Джерела подаються мовою оригіналу, нумеруються й зазначаються в переліку у порядку їх згадування в тексті;
Список використаних джерел рекомендуємо складати не більше ніж з 20 найменувань (шрифт – 12 пт).
У змісті статті при перерахуванні прізвищ учених необхідно обов'язково вказувати рік (роки) праці (праць), які аналізує автор статті, й «виносити» відповідні джерела до списку літератури. Наприклад: Розуміння мовлення (тексту) є предметом психолінгвістичних досліджень вітчизняних і зарубіжних учених (Ахутина, 2005, 2016; Залевская, 2005; Леонтьев, 1999; Новиков, 1999, 2007; Знаков, 2005; Чепелєва, 1992, 2015; Foucart, Romero-Rivas & Costa, 2016; Hubers, Snijders & Hoop, 2016; Bitan, Kaftory, Meiri-Leib, Eviatar & Peleg, 2017; Bosco & Gabbatore, 2017; de Freitas, Peruzzi & Deacon, 2018; Houghton, 2018 та ін.).
Важливо! Прізвища та імена авторів вказуються і транслітеруються латиницею з мови, на якій вони вказані в документах, що засвідчують особу!
Аби уникнути помилок при транслітерації, слід користуватися окремими он-лайн сервісами для кожної мови:
з української мови – http://ukrlit.org/transliteratsiia;
з російської мови – http://translit.cc
Для оформлення списку джерел можна використовувати автоматизований сервіс для посилань у статтях, текстовий процесор MS WORD, а також скористатися функціями EndNote з WoS.
Нижче, через рядок після «References», потрібно зазначити: «Матеріал надійшов до редакції __.__.202_ р.» (без лапок, 14 пт, курсив, напівжирний шрифт, вирівнювання справа).
До уваги авторів!
Перед надсиланням статті до редакції, вона має бути ретельно перевірена автором й повністю відредагована!
Якщо стаття написана англійською мовою, необхідно надати до Редакції її переклад українською мовою.
Статті приймаються до друку після перевірки на плагіат та подвійного сліпого (анонімного) рецензування незалежними експертами. Редакція не вступає з авторами у змістовне обговорення статей, переписку з технології написання й оформлення наукових публікацій і не займається доведенням статті до необхідного науково-методологічного рівня.
Форматування окремих об’єктів:
Підзаголовок першого рівня (окремий рядок, напівжирний шрифт, вирівнювання зліва, відступ 1 см)
Підзаголовок другого рівня (окремий рядок, напівжирний шрифт, курсив, вирівнювання зліва, відступ 1,5 см)
Усі ілюстрації, таблиці і т.п. мають бути розташовані безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці (не наприкінці статті).
Списки
Списки оформлюються наступним чином:
Таблиці
Таблиці нумеруються, вирівнювання по центру, без відступів. Підпис «Таблиця 1»: курсив, вирівнювання справа. Формат назви таблиці: вирівнювання по центру, напівжирний, положення – над таблицею. Після таблиці необхідно залишити один порожній рядок. Наприклад:
Таблиця 1
Дидактичні можливості використання вебінар орієнтованих платформ
Дидактичні завдання |
Засоби вебінар орієнтованої платформи |
Повідомлення навчальної інформації, ілюстрація пояснень вчителя |
- аудіо-, відеоконференція |
Забезпечення групової взаємодії |
- текстовий чат, аудіо- відеоконференція |
Оцінювання навчальних досягнень |
- тести, опитування із негайною візуалізацією отриманих результатів |
Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти, скриншот сайту), таблиці необхідно подавати в статті безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. На всі рисунки мають бути посилання в тексті. Ілюстрації позначають словом «Рис.», нумерують послідовно арабськими цифрами, вирівнюють по центру. Назви ілюстрацій розміщують після їхніх номерів. За необхідності ілюстрації доповнюють пояснювальними даними (підрисунковий підпис). Назву рисунка пишуть з великої літери й обов’язково розташовують посередині аркуша під ілюстрацією, курсив. Після назви крапку не ставлять. Якість ілюстрацій повинна забезпечувати їхнє чітке відтворювання. Ілюстрації у статті можуть бути чорно-білими або кольоровими та мати єдиний стиль.
Всі ілюстрації (рисунки, схеми, малюнки тощо) мають бути чіткими і розбірливими.
Перед рисунком необхідно залишити один порожній рядок.
Типові помилки набору тексту:
Назва символу |
Символ |
Клавіатурний еквівалент |
Приклади використання |
Нерозривний пробіл
|
|
<Ctrl>+<Shift>+ <пробіл> |
Ініціали та скорочення відокремлюються нерозривним пробілом: Правильно: «у роботах В. Ю. Бикова», «м. Київ» Неправильно: «у роботах В.Ю.Бикова», «м.Київ» |
Дефіс |
- |
<Ctrl>+<Shift>+<‑> |
Правильно: «науково-практична діяльність» Неправильно: «науково – практична діяльність» |
Тире |
– |
<Alt>+<Ctrl>+ <Num-> |
Тире відокремлюється з обох боків пробілами та є більшим за довжиною від дефісу. Використовується для логічного поділу речення та опису діапазонів: ü YouTube – сервіс, що надає послуги відеохостинга ü 1941 – 1945 ü Київ – Одеса |
Лапки (ялинка) |
«» |
< Shift >+<"> |
Використовуються як основний тип лапок. Правильно: «хмарні обчислення» Неправильно: ü ‘хмарні обчислення’ ü “хмарні обчислення” |
Верхні лапки |
“” |
<Ctrl>+<`>+ <Shift>+<`>;
<Ctrl>+<’>+ <Shift>+<’> |
Використовуються як вкладені лапки:
«…термін “хмарні обчислення” вживається…» |
Апостроф |
’ |
<Ctrl>+<’>+<’> |
Правильно: «комп’ютер» Неправильно: «комп′ютер», «комп"ютер», «комп”ютер» |
Редакційна колегія залишає за собою право не розглядати статтю за таких умов:
Положення про конфіденційність
Подані рукописи рецензуються з належною повагою до конфіденційності авторів, а Автори довіряють редакції результати своєї наукової роботи та творчих зусиль, від яких може залежати їхня репутація та кар’єра. Допускається порушення конфіденційності, якщо має місце нечесність або шахрайство зі сторони Автора.
Редакція не розголошує ніякої інформації щодо рукописів (включаючи їх отримання, зміст, статус у процесі розгляду, критику Рецензентів або остаточний стан) іншим особам, окрім Авторів та Рецензентів. Це включає запити на використання матеріалів для законних професійних і наукових дій.
Редакція постійно роз’яснює Рецензентам, що рукописи, які подаються на експертизу, є привілейованою і приватною власністю Авторів. Тому Рецензенти та Члени редакції з повагою ставляться до прав Авторів, публічно не обговорюють їхню роботу та не привласнюють їхні ідеї до публікацій свого рукопису. Рецензентам не дозволяється робити копії рукописів для своїх файлів, а також забороняється передавати їх іншим особам, за винятком наявності дозволу редактора. Рецензенти мають повернути або знищити копії рукописів після подання експертних висновків. Редакція не зберігає копії відхилених рукописів.
Коментарі Рецензентів не публікуються й не оприлюднюються іншим чином без згоди Рецензента, Автора та Редактора.
У разі виявлення невідповідності оформлення статті вимогам Керівництва для авторів редакція повертає авторам матеріали на доопрацювання.
Адреса редакції
04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9
тел. +380 44 440-42-92
e-mаil:logojuli@i.ua (подання статей)
Свідоцтво про реєстрацію: КВ № 20491-10291 ПР від 31.12.2013
ISSN 2312-2781
Журнал є фаховим виданням
Публікується 4 рази на рік
Повні тексти статей публікуються онлайн через рік після виходу на паперових носіях
Індексується: